top of page

OMR - błyskawicznie i bezbłędnie

Czytniki OMR (optical mark reader) umożliwiają odczyt zaznaczeń zawartych na specjalnych formularzach OMR i ich zamianę na dane tekstowe, kontrolę ich poprawności oraz wprowadzenie do pamięci komputera poprzez port RS-232 lub USB. Niektóre modele czytników umożliwiają rejestrację odczytanych formularzy z wykorzystaniem opcji wewnętrznej drukarki i odczytują kody kreskowe, nadrukowane lub naklejone w formie etykietki na odpowiednie pole. Podstawową zaletą czytników OMR jest prostota obsługi i szybkość przenoszenia informacji z zaznaczeń na papierowym formularzu do komputera.

Urządzenia te mają szerokie zastosowanie w:

  • przyjmowaniu zakładów wzajemnych (totalizatory, zakłady bukmacherskie)

  • edukacji – testy, ankiety oceny zajęć i wykładowców

  • ośrodkach badań społecznych – badania ankietowe

  • laboratoriach medycznych – karty zleceń badań lab.

  • oraz wszelkiego rodzaju masowych działaniach raportowych, gdzie zbieranie informacji łączy się z wariantowym wyborem opisującym np. oceniany produkt czy zdarzenie.

Oferujemy pełen zakres czytników OMR od małych urządzeń z ręcznym podajnikiem - po wydajne urządzenia odczytujące wiele tysięcy formularzy na godzinę. Nowością jest czytnik hybrydowy - stanowiący połączenie czytnika OMR z solidnym skanerem optycznym - będący idealnym rozwiązaniem dla nowoczesnego laboratorium medycznego czy rejestracji danych pacjenta w szpitalu.

W ofercie posiadamy czytniki Datawin (19E), CDC (ACP100), Sekonic (SV-450, SR-1800, SR-3500, SR-6000).

bottom of page